Інвестиційні фонди
Інститути спільного інвестування (ІСІ) — це корпоративні інвестиційні фонди та пайові інвестиційні фонди, які проводять діяльність, пов΄язану з об΄єднанням (залученням) грошових коштів інвесторів з метою отримання прибутку від вкладення їх у цінні папери.
Світовий досвід показує, що акумулювання коштів інвесторів в ІСІ та вкладення їх у перспективні галузі економіки дає можливість отримати високий коефіцієнт дохідності в порівнянні із зберіганням коштів на депозиті.
Введення в дію Закону про Інститути спільного інвестування дало вагомий поштовх для створення якісно нових інститутів спільного інвестування.
Які ж переваги ІСІ:
— портфельне інвестування, що грунтується на диверсифікації активів. Диверсифікація дозволяє зменшувати ризики пов΄язані з нерівномірністю розвитку підприємств, галузей. Саме можливість диверсифікації відрізняє інвестування в інвестиційні фонди від самостійного інвестування в цінні папери, так як диверсифікація неможлива без володіння значним капіталом;
— високопрофесійне управління портфелем (прийняття інвестиційних рішень з врахуванням аналізу ринку, передбачення та прогнозування тенденцій економічного розвитку);
— можливість інвестування незначної суми коштів.
Загальна модель виглядає так: будь-яка людина (інвестор) купує інвестиційні сертифікати або акції інститутів спільного інвестування, таким чином стає учасником ІСІ. Акумульовані в ІСІ кошти спрямовуються Компанією з управління активами в доходні активи (акції, облігації тощо). За рахунок ефективного управління «Портфелем» Компанія досягає максимально можливого зростання вартості активів. Разом з активами зростає вартість Інвестиційних сертифікатів (акцій), що придбала людина. Далі Компанія викуповує (при бажанні людини) інвестиційні сертифікати (інтервальні — протягом встановленого строку викупу, відкриті — в режимі реального часу). Різниця між новою і старою ціною — дохід людини (інвестора).
|
|
|